Minden helyszínen egy adott szerző művének részlete hangzik el 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00 órai kezdéssel.

B24 Galéria udvara (Batthyány u. 24.)

(Esőhelyszín: B24 Galéria)

június 10. NÉMETORSZÁG – Ulrich Alexander Boschwitz: Az utazó – felolvas: Garay Nagy Tamás és Dánielfy Zsolt

június 11. BELGIUM (Flandria) – Jeroen Olyslaegers: Védőr – felolvas: Kránicz Richárd

 

DEMKI – Belvárosi Alkotóműhely udvara (Szent Anna u. 18., bejárat a Batthyány u. 18. felől)

(Esőhelyszín: DEMKI – Belvárosi Alkotóműhely)

június 10. OLASZORSZÁG – Marco Balzano: Aki utoljára érkezik  – felolvas: Csikos Sándor

június 11. AUSZTRIA – Thomas Bernhard: A pince –  felolvas: Mercs János

június 12. MAGYARORSZÁG – Száraz Miklós György: Vérszegény történet Öreg Móré házáról, Titiről, egy betörésről és egy festményről – felolvas: Vranyecz Artúr

 

Déri tér

(Esőhelyszín:  Modem (Baltazár Dezső tér 1.))

június 10. LENGYELORSZÁG – Andrzej Stasiuk: Hogyan lettem író?  – felolvas: Herczeg Tamás

június 11. NORVÉGIA – Lars Saabye Christensen: A féltestvér – felolvas: Bakota Árpád

június 12. JAPÁN – Genki Kawamura: Ha a macskák eltűnnének a világból – felolvas: Gelányi Bence

 

Egykori Verestorony (Üvegpiramis) (Kossuth tér)

(Esőhelyszín: Vojtina Bábszínház (Kálvin tér 13.))

június 10. NAGY-BRITANNIA – Ali Smith: Ősz – felolvas: Edelényi Vivien

június 12.: SZLOVÁKIA – Peter Balko: Akkor, Losoncon – felolvas: Pálóczi Bence

 

Gambrinus köz 

(Esőhelyszín: Csokonai Irodalmi Labor (Kossuth u. 1.))

június 10. CSEHORSZÁG – Petra Hůlová: Mostoha sors – felolvas: Majzik Edit

június 11. ROMÁNIA – Bogdan Suceavă: Éjszaka valaki meghalt érted – felolvas: Rózsa László

június 12. TÖRÖKORSZÁG – Buket Uzener: Isztambuliak – felolvas: Tolnai Hella

Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó terasza (Kossuth tér)

(Esőhelyszín:  Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó)

június 10. IZRAEL – Meir Shalev: Egy galamb és egy fiú – felolvas: Papp István

június 11. BELGIUM (Vallónia – Brüsszel) – Antoine Wauters: Nézz a lábad elé – felolvas: Horváth Julianna

június 12. FRANCIAORSZÁG – Amin Maalouf: A tévelygők – felolvas: Kubik Anna

 

Kálvin téri árkád (Debreceni história c. plasztika) (Piac u. 4.)

(Esőhelyszín: Kálvin téri árkád)

június 10. SZLOVÉNIA – Drago Jančar: Kaján vágyak – felolvas: Takács Dániel

június 11. PORTUGÁLIA – Gonçalo M. Tavares: Tanuljunk meg imádkozni a technika korában – felolvas: Wessely Zsófia.

június 12. ÉSZTORSZÁG – Maarja Kangro: Atroposz Opel Merivája – felolvas: Varga Klári –

 

Régi Városháza udvara (Piac u. 20.)

(Esőhelyszín: Régi Városháza kapualja)

június 10. SPANYOLORSZÁG – Juan Marsé: Az álmok kalligráfiája – felolvas: Lehőcz Zsuzsa

június 11. LITVÁNIA – Daina Opolskaitė: Napok piramisai – felolvas: Ráckevei Anna

június 12. BULGÁRIA – Ina Valcsanova: A Krach sziget – felolvas: Újhelyi Kinga

 

Sesztina udvar (Hal köz 4., bejárat a Bajcsy-Zsilinszky u. felől)

(Esőhelyszín: Víg Kamaraszínház jegypénztára (Bajcsy-Zsilinszky u. 1.))

június 10. HOLLANDIA – Arnon Grunberg: Anyajegyek – felolvas: Mészáros Ibolya

június 11. SVÁJC – Demian Lienhard: Én vagyok az, akitől óva intett az anyám – felolvas: Hajdu Imelda

június 12. FINNORSZÁG – Sofi Oksanen: A kutyafuttató – felolvas: Vékony Anna

A zárt térben kijelölt esőhelyszínek csak védettségi igazolvánnyal látogathatók!